Wales Rally GB Rally of Legends

Unikanie kłopotów będzie kluczowe na trasie zaplanowanego na ten weekend Rajdu Wielkiej Brytanii w Walii (12 – 15 listopada). Dwa z trzech dni rywalizacji na pełnych błota, szutrowych i leśnych trasach odbędą się bowiem bez południowego serwisu.

Piątkowy etap prowadzi przez środkową Walię trasą liczącą ponad 130 km. W trakcie dnia załogi będą miały do swojej dyspozycji tylko jedną możliwość zmiany opon. W niedzielę, podczas ostatniego dnia rywalizacji w sezonie 2015, nie będzie nie tylko serwisu, ale nawet strefy zmiany ogumienia, dlatego kluczem do sukcesu okaże się wytrzymałość.

Względem ubiegłego roku niezmieniony pozostał tylko jeden odcinek, ale drogi i okoliczne lasy są załogom dobrze znane. Każdy z dziewiętnastu oesów był już wykorzystywany w poprzednich latach, choć pojawi się także wiele nowych, krótkich sekcji.

Bazą rajdu ponownie będzie Deeside, gdzie w niedzielę po raz pierwszy zaplanowano także metę.

Ceremonia startu odbędzie się w czwartek wieczorem w Llandudno. W piątek załogi ruszą do środkowej Walii na dwie pętle po trzy oesy każda. Najdłuższym odcinkiem dnia i całego rajdu będzie licząca 32,14 km próba Hafren. Dwie pozostałe to popularna wśród kibiców trasa Sweet Lamb oraz wracająca do harmonogramu po rocznej nieobecności, słynąca z okolicznych farm wiatrowych Myherin.

Sobota będzie najdłuższym dniem rywalizacji, licząc 142,32 km. Dzień rozpocznie się od dwóch przejazdów przez odcinki Dyfi i Gartheiniog. Przejazdy przez próby Dyfnant i Aberhirnant – drugie już po zmroku, oddzieli od siebie krótki oes Chirk Castle oraz serwis.

Ostatni dzień prowadzi na północ, wracając m.in. na słynny, asfaltowy odcinek przy Great Orme w Llalndudno. To próba, która z pewnością dostarczy mnóstwa spektakularnych zdjęć na tle morza (powyżej). Równie malowniczy jest odcinek Brenig, który po raz drugi pokonany zostanie w formacie Power Stage z dodatkowymi punktami do klasyfikacji generalnej dla najszybszej trójki.

Łącznie do pokonania będzie 310,15 km oesowych, zaś cała trasa liczyć będzie 1469,29 km.

Zdjęcia oraz tekst dzięki witrynie www.wrc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.