SAMOCHODOWY RAJD TURYSTYCZNY – POZNAJ PIĘKNO ZIEMI GRUDZIĄDZKIEJ

POZNAJ PIĘKNO ZIEMI GRUDZIĄDZKIEJ 2018

XIV RUNDA TURYSTYCZNYCH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI I TURYSTYCZNEGO PUCHARU POLSKI

II RUNDA TURYSTYCZNYCH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTW OKRĘGU BYDGOSKIEGO

XVII SAMOCHODOWY RAJD TURYSTYCZNY

SPONSORZY

IMPREZA WSÓŁFINANSOWANA JEST ZE ŚRODKÓW URZĘDU MIASTA GRUDZIĄDZA I STAROSTWA POWIATOWEGO W GRUDZIĄDZU

POL_Grudziądz_COA.svg
POL_powiat_grudziądzki_COA.svg

SAMOCHODOWY RAJD TURYSTYCZNY

Niedziela 27 maja 2018 r. to dzień, w którym na ulice Grudziądza i okolic wyruszą samochodowi turyści z każdego zakątka Polski, ale nie ukrywamy, że liczymy również na frekwencję naszych grudziądzkich i okolicznych uczestników. Koniecznie trzeba pokazać, że w naszym regionie lubimy dobrze się bawić i korzystamy z takich nadarzających się okazji.

Impreza jest skierowana do każdego, kto lubi pojeździć samochodem w gronie rodzinnym i z przyjaciółmi, kto lubi nieco pogłówkować nad wskazówkami dotyczącymi trasy – tu w szczególności uczestnik na fotelu pasażera będzie tym najbardziej zajętym “załogantem”, kto ma odwagę by sprawdzić swoje umiejętności w prowadzeniu samochodu i w innych zadaniach sprawnościowych, wreszcie dla każdego kto lubi podziwiać ciekawe miejsce, które czasem mijane setki razy nie są zauważane. To jest impreza dla tych co lubią jeździć, główkować, zwiedzać i aktywnie spędzać czas w samochodzie i poza nim.

Mimo, że impreza zaliczana jest również do kolejnych rund mistrzowskich i pucharowych, to nie ma co się obawiać, w tego typu rajdach każdy ma równe szanse, a czasem “świeżak” z otwartym umysłem i świeżym spojrzeniem jest w stanie dokonać tego samego, a nawet więcej niż rasowy nawigator – to jest sport popularny i turystyka a nie zmagania wyczynowców.

Jakie warunki należy spełnić by wziąć udział? Nic wielkiego, bo najważniejsze są chęci, chwila czasu, dowolny samochód (oczywiście dopuszczony do ruchu na drogach publicznych i z ważnym OC), kilka kropel paliwa, paru przyjaciół lub członków rodziny (lub i jednych i drugich), aby samochód dobrze trzymał się drogi, no i odrobina odwagi by spróbować czegoś nowego a zarazem stosunkowo łatwego i dającego wiele przyjemności, jeśli ktoś dopiero zaczyna lub chce zacząć przygodę z turystyką tego typu.

Jak już decyzja o udziale zapadnie, wtedy:

  1. Przybywamy 27 maja 2018 roku w niedzielę do biura imprezy na Marinę Grudziądz przy ulicy Portowej 8, które czynne będzie od 8:30, aby się zapisać.
  2. Wypełniamy formularz zgłoszeniowy i wpłacamy wpisowe, które wynosi 30 zł dla każdego uczestnika – no chyba, że jeszcze taki uczestnik nie ukończył lat 15, wtedy jego uczestnictwo jest wolne od wpisowego
  3. Obowiązkowo uczestniczymy w odprawie załóg, na której podane zostaną ważne szczegóły i zasady obowiązujące w trakcie imprezy oraz na pewno pojawią się cenne wskazówki
  4. Przychodzi nasza godzina startu – dostajemy materiały rajdowe: między innymi wskazówki dotyczące trasy (itinerer), kartę drogową, w której będziemy potwierdzać tzw. punktami kontroli przejazdu czy przejechaliśmy trasę zgodnie z wytycznymi organizatora (na odprawie wskazane zostanie czym owe punkty będą), którą również uzupełnimy o odpowiedzi dotyczące zadań z trasy, a także znajdą się tam nasze wyniki z prób sprawnościowych.
  5. W trasie czeka nas wiele niespodzianek, zadań, zabawy i cennego doświadczenia.
  6. Tu też zderzymy się z taką “straszną” rzeczą jaką jest test wiedzy z bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) i pomocy przedmedycznej, ale jak to już nasi przodkowie mawiali: “strach ma wielkie oczy” – to tak na prawdę proste pytania, które utrwalą tylko naszą posiadaną wiedzę. A jeśli “noga się powinie” wtedy na pewno przypomnimy sobie to coś co nam się prawie w tej chwili zapomniało.
  7. Na mecie już czeka tylko dekoracja zwycięzców, ale tak naprawdę wszyscy tymi zwycięzcami będziemy, bo każdy zaliczy tak samo fajną zabawę.
 Poniżej mapka, na której można zlokalizować biuro imprezy

Regulaminy oraz formularz zgłoszeniowy, a także oświadczenie o rezygnacji z klasyfikacji w TSMP można znaleźć na stronie z regulaminami i dokumentami tutaj, albo na początku wpisu (przyciski REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY i FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY)

ZAPRASZAMY GORĄCO na aktywną zabawę, nieopisaną dawkę atrakcji, emocji i ciekawych wrażeń.

PAMIĘTAJ!!! CZEKAMY NA CIEBIE TWOICH BLISKICH I PRZYJACIÓŁ

TO JEST RAJD DLA WSZYSTKICH – tych dużych i tych małych, tych doświadczonych i tych raczkujących, dla tych, którzy nie wiedzą gdzie jest Grudziądz, jak i tych, którzy znają Grudziądz i okolice “na wylot”, dla tych, którym się chce wziąć udział jak i tych, których trochę bardziej trzeba zachęcić – dzięki fantastycznej atmosferze i wspaniałym uczestnikom na pewno nie będą żałować i staną się częścią NASZEGO RAJDU – UCZESTNIKÓW I ORGANIZATORÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.