Podsumowanie sezonu 2018

W oczekiwaniu na pierwsze wydarzenia sezonu 2019 powróćmy jeszcze pamięcią do minionego roku, a w szczególności do podsumowań i zakończeń sezonu 2018, w których mieliśmy przyjemność i zaszczyt uczestniczyć.

Podsumowanie Sezonu Motorowego PZM 2018 w Bydgoszczy

fot. IR Orzechowscy

9 grudnia 2018 roku Zarząd Okręgowy PZM w Bydgoszczy docenił wysiłki i osiągnięcia zawodników, działaczy i klubów w swoim okręgu.

Członkowie naszej delegatury w trakcie gali niejednokrotnie odbierali puchary i wyróżnienia w kategoriach sportu samochodowego i turystyki samochodowej. Dzięki temu mogliśmy poczuć się dumni z fantastycznie wysokiego poziomu jaki reprezentują nasi klubowicze na tle całego Okręgu Bydgoskiego.

Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego PZM w Konkursowych Jazdach Samochodowych

Klubowe Mistrzostwo Okręgu dla Automobilklubu Toruńskiego Delegatura Grudziądz – wyprzedziliśmy fantastyczny zespół LKT “Wyczół” Gościeradz i nasz macierzysty Automobilklub Toruński.
Ten wspaniały tytuł osiągnięty został dzięki naszym reprezentatom, którzy jeżdżąc w barwach naszego klubu spisali się doskonale:
Wicemistrzem Okręgu wśród kierowców został Przemysław Adelman
II Wicemistrzem Okręgu wśród kierowców został Robert Rudnicki
oraz
Mistrzem Okręgu wśród pilotów został Łukasz Adelman
Wicemistrzem Okręgu wśród pilotów został Krzystof Koszyński

Jak można się spodziewać osiągnięcia w poszczególnych klasach również muszą być wspaniałe:
Klasa 2.
2. miejsce – Grzegorz Batkowski
Klasa 3.
Mistrz Okręgu – Robert Rudnicki
Wicemistrz Okręgu – Przemysław Adelman
II Wicemistrz Okręgu – Łukasz Gorczycki
Klasa 4.
3. miejsce – Szymon Bartel
Klasyfikacja generalna:
Wicemistrz Okręgu – Przemysław Adelman
II Wicemistrz Okręgu – Robert Rudnicki


W Mistrzostwach Okręgu Bydgoskiego PZM w Auto-slalomie 2018

W tym cyklu już nie było takiej lawiny tytułów, ale i tak tytuł Mistrza Okręgu trafił do naszego reprezentanta Wojtka Kluska, który był najlepszy spośród wszystkich sklasyfikowanych kierowców. Również warte podkreślenia jest, że nasi kierowcy zdominowali i zagarnęli całe podium klasy 3.
Mistrz Okręgu – Wojciech Klusek
Wicemistrz Okręgu – Łukasz Gorczycki
II Wicemistrz Okręgu – Artur Swedura

W klasyfikacji klubowej zdobyliśmy tytuł Wicemistrza Okręgu, ustępując tym razem świetnej reprezentacji LKT “Wyczół” Gościeradz. Tytuł Klubowego II Wicemistrza Okręgu w Auto-slalomie wywalczyła reprezentacja Automobilklub Toruński.

W kolejnej kategorii, w której ATG nagrodzony został tytułem i pucharem były Turystyczne Samochodowe Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego w 2018 roku – Automobilklub Toruński Delegatura Grudziądz zdobyła tytuł II Wicemistrza Okręgu.

Podsumowanie Sezonu 2018 z ATG

15 grudnia 2018 roku spotkaliśmy się, dzięki uprzejmości Dyrekcji, w Marina Grudziądz, by podsumować sezon 2018.

Rok wcześniej podsumowywaliśmy wspaniały sezon 2017, celebrując liczne sukcesy i osiągnięcia ATG. Już wtedy mieliśmy świadomość, że poprawienie czy chociażby powtórzenie osiągnąć w nadchodzącym sezonie 2018 nie będzie łatwe.

Jednakże spoglądając na osiągnięcia naszych członków na arenie Okręgu Bydgoskiego, naszego “klubowego podwórka”, a także na innych imprezach, przypominając sobie liczne imprezy przygotowane z sukcesem na terenie Grudziądza oraz wspominając udział naszych sędziów w imprezach różnej rangi, możemy być dumni z sezonu 2018 w ATG.

IV Grudziądzka Motoorkiestra z ATG

14 stycznia stał się w kalendarzu Automobilklubu Toruńskiego Delegatura Grudziądz pierwszą imprezą w 2018 roku.

Kolejny już raz dołączyliśmy do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wydarzeniem pod nazwą 4. Grudziądzka Motoorkiestra z ATG.

Otwarte serca miłośników i sympatyków motoryzacji pozwoliły dorzucić małą cegiełkę wsparcia, dla tych najmniejszych z nas, którzy potrzebują pomocy medycznej od pierwszych dni swojego życia.

Prezentacje fantastycznych samochodów, imponujące i efektowne przejazdy naszych kierowców klubowych i tych sympatyzujących z nami w swoich czasem zwyczajnych, a czasem niecodziennych pojazdach, możliwość skorzystania z tych pojazdów w roli „moto-taxi”, licytacje zgromadzonych gadżetów oraz wszystkie pozostałe dary serca pozwoliły zebrać nam rekordową kwotę 3415zł i 50gr.

 
 

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2018

Finał Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy 2018

Runda 1.

11 lutego na terenie parkingu targowiska miejskiego przy ulicy Sienkiewicza, zainaugurowaliśmy sezon 2018 w sportach samochodowych I rundą swojego już tradycyjnego cyklu dla amatorów rajdowej jazdy.

Cykl pod nazwą Grudziądzki Mistrz Kierownicy, zaplanowany na 3 rundy, również w tym roku objęty został patronatem i wsparciem Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Na linii startu stawiło się 16 kierowców gotowych do rywalizacji o tytuł Mistrza.

Impreza ilościowo zdominowana została przez naszych 11 klubowych kierowców, w tym obrońcę tytułu z 2017 roku Wojciecha Kluska.

Przejazdy przybyłych kierowców po niełatwej nawierzchni tego parkingu były efektowne, imponujące i pełne emocji, o czym przekonał się każdy przybyły widz, kibic czy sympatyk.

W klasyfikacji generalnej I rundy nasi klubowicze zaprezentowali się wspaniale: na najwyższym stopniu podium stanął Wojciech Klusek, stawiając pierwszy śmiały krok w stronę obrony tytułu, natomiast na III miejscu uplasował się Łukasz Gorczycki.

W każdej z klas, z wyjątkiem klasy 1., w której nie mieliśmy swojego reprezentanta, kierowcy naszej delegatury dominowali zdobywając miejsca na podium, dzięki czemu ATG objęło prowadzenie w klasyfikacji klubowej.

Runda 2.

22 kwietnia, po 2 miesiącach przerwy, nadeszła pora na II rundę Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy, która jednocześnie była II rundą MOB PZM w Autoslalomie.

Tym razem słoneczny kwietniowy dzień sprzyjał niemal piknikowej atmosferze imprezy.

II runda odbyła się na wyłączonym odcinku drogi przy ulicy Lotniczej.

Trasa wypróbowana rok wcześniej zdała egzamin i tym razem.

Możliwość rozwinięcia nieco większych prędkości, a zarazem wykazania się na technicznych elementach slalomowych, przyniosła uczestnikom i widzom wiele przyjemności i jak na każdej naszej imprezie, tyle samo emocji.

Do rywalizacji stanęło dokładnie po 6 kierowców w każdej klasie i 1 gość. 12 kierowców naszej delegatury stanowiło niemal połowę całej stawki.

Dokładnie tak jak w I rundzie w klasyfikacji generalnej zwyciężył Wojciech Klusek, stawiając już niemal jedną nogę na najwyższym podium całego cyklu, natomiast Łukasz Gorczycki ponownie wywalczył III miejsce. Mimo dominacji w klasie III (pierwsze 5 miejsc) w klasyfikacji klubowej tym razem ATG musiało zadowolić się 2. miejscem.

Runda 3.

Po dwóch rozegranych już rundach przyszedł czas na rozstrzygnięcie rywalizacji o tytuł Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy 2018.

9 września na parkingu przy C.H. Auchan odbyła się III finałowa runda GMK, która jednocześnie stanowiła V rundę MOB PZM w Autoslalomie.

Tym razem stawka była wysoka, ponieważ punkty zdobyte w tej rundzie były podwajane, więc można było bardzo dużo zyskać, ale również wiele stracić.

Mimo, że trasa była dość techniczna, najlepsi okazali się kierowcy jadący najmocniejszymi samochodami klasy IV, może też dlatego, że najlepsi po dwóch rundach startujący w klasie 3. Wojtek Klusek i Łukasz Gorczycki zmagali się z problemami technicznymi.

W klasyfikacji generalnej runda ta nie przyniosła kierowcom naszej delegatury trofeów, najlepszy Szymon Bartel uplasował się na IV miejscu. Natomiast, jak w każdej z poprzednich rund, w klasach nasi kierowcy udowodnili, że należą do czołówki, a dzięki temu zdobyli dla naszej delegatury klubowo I miejsce w tej rundzie jak również w całym cyklu GMK 2018.

W klasyfikacji generalnej całego cyklu pierwsze miejsce pewnie wywalczył Wojciech Klusek tym samym kolejny już raz broniąc tytuł Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy. O włos od podium całego cyklu GMK 2018 był Łukasz Gorczycki, który walcząc z problemami technicznymi w końcu wystartował do ostatniej rundy w pożyczonym samochodzie, broniąc doskonałego miejsca po dwóch rundach w 3.klasie.

W całym cyklu GMK 2018 w klasyfikacji klas nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony:

> w klasie 2.: I miejsce Marcin Szczęchuła, II miejsce Grzegorz Batkowski

> w klasie 3.: I miejsce Wojciech Klusek, II miejsce Łukasz Gorczycki

> w klasie 4.: II miejsce Michał Porębski

Otwarte Drzwi Stacji Kontroli Pojazdów 2018

Wiosna

Po trudnych zimowych warunkach zainicjowaliśmy darmową akcję „otwartych drzwi” przeprowadzoną przez grudziądzkie Okręgowe Stacje Kontroli Pojazdów. 17 marca profesjonalni diagności dokonywali przeglądu najważniejszych punktów pojazdów oraz udzielali fachowych porad, aby każdy z kierowców mógł wkroczyć w sezon letni bezpiecznie i z samochodem w jak najlepszej kondycji technicznej.

Z tej możliwości skorzystało niemal 130 kierowców.

Do akcji przystąpiły:

1. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów AUTO-STREFA S.C. ul. Droga Graniczna 6

2. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów F.H.U. Maszudziński ul. Szosa Toruńska 53a

3. Stacja Kontroli Pojazdów ASO PEUGEOT Partner Dekra ul. Ignacego Paderewskiego 183a

Jesień

Na zakończenie sezonu ponownie, jak już co roku, zainicjowaliśmy akcję Otwartych Drzwi Stacji Kontroli Pojazdów – jesień 2018, mającą na celu poprawę naszego bezpieczeństwa na drodze w sezonie zimowym. Po setkach, a nawet tysiącach litrów spalonego paliwa, po pokonaniu tysięcy dziur, nierówności i zakrętów, 27 października można było sprawdzić podstawowe punkty każdego pojazdu na zaprzyjaźnionych Stacjach Kontroli Pojazdów, którym na sercu leży bezpieczeństwo grudziądzkich kierowców. Z tej możliwości skorzystało ok. 50 kierowców, a do akcji włączyły się:

1. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów AUTO-STREFA S.C. ul. Droga Graniczna 6

2. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów F.H.U. Maszudziński ul. Szosa Toruńska 53a

3. Stacja Kontroli Pojazdów AUTO CEMEP SP. Z O.O. Grudziądz, ul. Chełmińska 206

XVII Turystyczny Rajd Samochodowy Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej

Po zaciętej rywalizacji w GMK nadeszła kolej na delikatne zwolnienie, co wcale nie oznaczało zmniejszenia poziomu emocji, chociażby z powodu wysokiej rangi kolejnej imprezy.

27 maja na terenie Mariny Grudziądz rozpoczęła się (a także zakończyła) XIV runda TSMP i TPP, a zarazem II runda Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego, czyli XVII Turystyczny Rajd Samochodowy „Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej”.

Do rywalizacji o punkty, ale przede wszystkim do dobrej zabawy, przystąpiło 11 załóg (w tym 5 zrzeszonych w ATG).

Jak na rundę Pucharu Polski przystało, przybyli do Grudziądza uczestnicy stanowili połączenie ogromnego doświadczenia i umiejętności, dlatego nie było łatwo, ale urokliwe widoki i miejsca takie jak panorama Grudziądza widziana z Mniszka, jezioro Rudnik, Mega Park, zwiedzanie z przewodnikiem wieży grudziądzkiej „Fary” i wieży Klimek oraz wiele innych atrakcji napotkanych na trasie rajdu, na pewno pozostawiły w pamięci uczestników wiele dobrych wspomnień.

Wartym zauważenia jest fakt, że w tak doborowym towarzystwie stałych bywalców rajdów turystycznych w całej Polsce, uczestnicy z ATG w klasyfikacji klubowej zdobyli 1 miejsce.

35. Grudziądzki Rajd Samochodowy

24 czerwca nadszedł w końcu ten dzień, na który z pewnością wiele rajdowych załóg czekało z niecierpliwością.

W tym roku już 35 raz organizowaliśmy na terenie naszego miasta Grudziądzki Rajd Samochodowy, który jednocześnie stanowił II rundę MOB PZM w KJS.

Tym razem bazę rajdu, gdzie również odbyła się oficjalna dekoracja zwycięzców, zlokalizowano w tym urokliwym miejscu, w którym dzisiaj mamy przyjemność się spotkać, czyli Marina Grudziądz.

Tradycyjnie początek rywalizacji to honorowa próba na Pl. Niepodległości, eksponująca publiczności walory rajdów samochodowych.

Do miejsc doskonale znanych już stałym bywalcom grudziądzkich KJS-ów tj. parking przy ulicy Sienkiewicza, odcinek drogi na ul. Lotniczej czy także wydzielona część przy ulicy Żwirki dołączył nowy – na ulicy Rataja. 1

9 załóg, które przystąpiły do Rajdu, miało za zadanie pokonać 13 prób sportowych, co czyniły z wielkim zaangażowaniem pokonując trudy tras i zmiennej pogody.

W klasyfikacji generalnej rewelacyjnie wypadły załogi ATG, które wskoczyły podium: Łukasz Gorczycki z Mateuszem Piotrowskim zajmując 2. miejsce oraz Paweł Dobrowolski z Patrycją Wiatr plasując się na 3 miejscu. Również w klasyfikacji w poszczególnych klasach nasze załogi spisały się na medal (a właściwie na puchar), zdobywając ilość punktów pozwalającą objąć ex aequo 1 miejsce w kategorii klubowej.

Klasyczna Blokada McDonald – Grudziądz 2018

1 lipca zmierzyliśmy się z czymś dla nas nowym i nieco innym niż organizowane zwyczajowo przez nas imprezy. Otóż współpracując z Północną.TV, strefąhistorii.pl oraz restauracją McDonald w Grudziądzu zaprosiliśmy posiadaczy klasycznych pojazdów na imprezę już dobrze znaną w okolicach Pruszcza Gdańskiego: Klasyczna Blokada McDonalda.

Oldtimery, youngtimery, freshtimery i nie tylko z różnych stron Polski, a w szczególności z Grudziądza i okolic przybyły, aby prezentować swoje walory w centrum naszego miasta.

Frekwencja, jak na tego typu imprezę organizowaną pierwszy raz, przerosła nasze oczekiwania.

SUMMER MOTO MEETING 2018

SMM2018-plakat

22 lipca odbył się zlot pod nazwą Summer Moto Meeting 2018, całkowicie przebudowany i w odmienionym kształcie, znany od wielu lat „Zabytek wart zadbania”.

Tak unowocześniona i rozszerzona forma imprezy, odbywająca się w przepięknej scenerii błoni nadwiślańskich, przyciągnęła ogromną ilość zlotowiczów, którzy prezentowali swoje ukochane pojazdy oraz o wiele więcej publiczności, która z przyjemnością podziwiała zgromadzone perełki motoryzacji.

Przepiękna i upalna pogoda, liczne atrakcje, zabawy i konkursy oraz fantastyczna piknikowa atmosfera przyniosły nie tylko zadowolenie uczestników, ale i ochocze deklaracje przybycia na przyszłoroczną edycję imprezy.

WAKACJE Z MOTOREM 2018

Wakacyjny czas sprzyjał imprezom o charakterze zlotowym.

19 sierpnia na terenie parkingu C.H. Auchan zorganizowaliśmy, jak co roku, „Wakacje z Motorem 2018”, czyli zlot z elementami sportowymi dla właścicieli „dwóch kółek”.

Tym razem również pokusiliśmy się o wprowadzenie zmian organizacyjnych.

Tor przeszkód, stanowiący część sportową, rozbudowaliśmy o dodatkowe konkurencje tj. najwolniejszy slalom na „dwóch kółkach”, łączona konkurencja sprawnościowa o beczkę piwa składająca się z wyścigu w przerzucaniu opony oraz wyścigu w przeciąganiu opony.

Dodatkowo uczestnicy wybrali również najpiękniejszy motocykl imprezy oraz nagrodzono największą ilość polubień na FB.

Kolejny raz uczestnicy nie zawiedli i dali niezły pokaz jazdy na „dwóch kółkach”, jednocześnie dobrze się bawiąc.

ATG poza imprezami organizowanymi przez ATG

Nasze załogi aktywnie reprezentują nas również na terenie całego Okręgu, co wyraźnie można było zauważyć przy okazji Podsumowanie Sezonu Motorowego PZM 2018 w Bydgoszczy, ale także i poza nim.

W imprezach organizowanych przez Automobilklub Toruński kierowcy naszej delegatury ponownie w tym roku pokazali swą siłę i doskonałe umiejętności:

Toruński Mistrz Kierownicy 2018

Tytuł Toruńskiego Mistrza Kierownicy pewnie wywalczył, a właściwie wyjeździł Wojtek Klusek. Kolejne 2 miejsca na podium w klasyfikacji generalnej również przypadły kierowcom z naszej delegatury: II miejsce dla Łukasza Adelmana, a III miejsce dla Przemysława Adelmana. A ponieważ wszyscy trzej startowali w klasie 3. również 3 pierwsze miejsca w tej klasie przypadły im. Ponadto w klasie 4. świetne 2 miejsce przypadło Michałowi Porębskiemu. W klasyfikacji klubowej TMK 2018 zdobyliśmy 3. miejsce.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Torunia Mini-Max 2018

5 rund cyklu RSMT Mini-Max 2018 przyniosło mistrzowski tytuł w klasyfikacji generalnej naszemu klubowemu koledze Robertowi Rudnickiemu. Kierowcom ATG niestety tylko w klasie 3 udało się wskoczyć na podium: 1. miejsce dla Roberta Rudnickiego i 3. miejsce dla Wojciecha Kluska.

Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego PZM w Auto-Slalomie 2018

Techniczne umiejętności, którymi trzeba wykazać się w Autoslalomie, to nie jedyna trudność, dodatkowo konieczna jest wysoka aktywność w tym cyklu liczącym aż 6 rund. Tutaj również kierowcy ATG udowodnili, że należą do grona najlepszych w Okręgu (chociaż trochę szkoda, że do rywalizacji nie przystąpili nasi kierowcy w pozostałych klasach, sklasyfikowani zostali tylko w klasie 3.).

Mistrzem Okręgu został Wojciech Klusek.

W klasie 3. reprezentacja ATG okazała się bezkonkurencyjna – całe podium: Mistrz Okręgu Wojciech Klusek, Wicemistrz Okręgu Łukasz Gorczycki, II Wicemistrz Okręgu Artur Swedura.

W klasyfikacji klubowej zdobyliśmy tytuł Wicemistrza Okręgu.

Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem 2018

Po IV niełatwych rundach, osiągnięte sukcesy na pewno mają wyjątkowy smak. Rywalizacja w KJS jest zawsze bardzo wymagająca dla załóg, ale chyba jeszcze bardziej dla samochodów, które muszą podołać trudom wymagających tras i dłuższym niż w innych rajdach czasach pracy na wysokich obrotach.

W tym sezonie klubowo zgromadziliśmy największą ilość punktów zdobywając tytuł Klubowego Mistrza Okręgu.

W klasyfikacji generalnej kierowców świetnie spisali się: Przemysław Adelman zdobywając tytuł Wicemistrza Okręgu oraz Robert Rudnicki – II Wicemistrz Okręgu.

W klasyfikacji generalnej pilotów znowu na czele reprezentanci ATG: Mistrzem Okręgu jest Łukasz Adelman, a Wicemistrzem Okręgu Krzysztof Koszyński.

W klasie 2. – miejsce 2. wywalczył Grzegorz Batkowski

W klasie 3. ponownie ATG pokazało siłę – całe podium: Mistrz Okręgu – Robert Rudnicki, Wicemistrz Okręgu – Przemysław Adelman, II Wicemistrz Okręgu – Łukasz Gorczycki

W klasie 4. – miejsce 3. wywalczył Szymon Bartel

BMW Challenge

Kolejny już rok Przemysław i Łukasz Adelmanowie zdobywają doświadczenie w imprezie BMW Challenge. Trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnym sezonie.

 

Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej 2018

Wielu w rajdowym światku, a z pewnością i wśród nas rozpoznaje takie nazwy jak Rajd Monte Karlino, Rajd Koszaliński, Rajd 111 Jezior, Rajd Kołobrzeski, Bytowska Gonitwa. Te 5 rajdów stanowi rundy RMPZ, które cieszą się dużą popularnością wśród załóg nie tylko Polski Zachodniej. W tym sezonie reprezentanci ATG nie tylko pojawili się w klasyfikacji tych mistrzostw, ale również włączyli się do walki o podium.

W klasyfikacji klubowej zajęliśmy 6.miejsce na 21 klubów.

W klasie RWD załoga Szymon Bartel / Marcin Guzowski sklasyfikowani zostali na 2. miejscu (czyli są wicemistrzami RMPZ 2018), natomiast na 9. miejscu sklasyfikowana została załoga Marta Bartel / Piotr Falkowski.

Podsumowanie Sezonu Motorowego 2018 w Automobilklubie Toruńskim

Fot. IR Orzechowscy

19 stycznia 2019 odbyło się podsumowanie sezonu 2018 w Automobilklubie Toruńskim połączone z wręczeniem Superpucharów Prezesa Automobilklubu Toruńskiego dla najlepszych kierowców. Jednocześnie w trakcie tego wydarzenia uroczyście zainaugurowano jubileuszowy rok 60-lecia Automobilklubu Toruńskiego.

Pamiętając podsumowania w Bydgoszczy i Grudziądzu nie byliśmy bardzo zaskoczeni, że członkowie delegatury Grudziądz sportowo zdominowali odbiory wyróżnień i pucharów.

Podium najlepszych kierowców w klasyfikacji generalnej przypadło reprezentantom Automobilklubu Toruńskiego Delegatura Grudziądz:

Mistrz Wojciech Klusek

Wicemistrz Robert Rudnicki

II Wicemistrz Przemysław Adelman

W pozostałych klasyfikacjach również rozpierała nas duma z naszych wspaniałych kierowców

W klasyfikacji Pań: Mistrzyni Marta Bartel, Wicemistrzyni Aleksandra Hermann

Klasa 1.: II Wicemistrz Aleksandra Hermann

Klasa 2.: Wicemistrz Grzegorz Batkowski, II Wicemistrz Marcin Szczęchuła

Klasa 3.: Mistrz Wojciech Klusek, Wicemistrz Robert Rudnicki, II Wicemistrz Przemysław Adelman

Klasa 4: Wicemistrz Dawid Budny, II Wicemistrz Michał Porębski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.