6. MotoOrkiestra z ATG w Grudziądzu

6. MotoOrkiestra z ATG w Grudziądzu

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabrzmiał 12 stycznia 2019 roku w całej Polsce, zagraliśmy dla niego również i my…naszą MotoOrkiestrą.

Do Finału WOŚP dołączyliśmy już po raz szósty, kolejny raz marząc o rekordzie, nie tylko w wymiarze rywalizacji, ale przede wszystkim, aby dołożyć naszą MotoOrkiestrą jeszcze większą cegiełkę do tego fenomenalnego dzieła, któremu przyświeca tak szczytny cel, żeby “dmuchnąć wiatrem” jak najmocniej w “żagle” Finału.

A czy się udało…?

Już o 10:00 na parkingu przy C.H. Auchan zebrała się niemała liczba uczestników, których nie trzeba było specjalnie zachęcać do działania. Przybywające pojazdy, rozgrzewkowe przejazdy i “to coś” w powietrzu rozpalały chęci wszystkich – tych zmotoryzowanych i tych przybyłych pieszo, do aktywnego udziału, a atmosfera, mimo chłodnej pogody, z minuty na minutę robiła się gorętsza.

Od pierwszych chwil nasze drift-taxi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i chętnych nie brakowało zarówno na oglądanie, a tym bardziej na prawy fotel w takiej niecodziennej taksówce. Nawet najmłodsi sięgali do swoich oszczędności, aby wesprzeć Finał WOŚP, a przy okazji poczuć te emocje dynamicznej jazdy i szybsze bicie serca.

Kierowcy “drifto-wozów” od początku do końca nie mieli czasu by się nudzić. Praktycznie tylko wymuszone harmonogramem fragmenty imprezy dawały im kilka chwil na mały wypoczynek, regenerację i ogarnięcie “na szybko” swoich pojazdów (w szczególności opon).

Ilość zużytych przez nich opon pewnie była większa niż niejeden z “cywilnych” kierowców zużyje w ciągu całego swojego życia, ilość spalonego paliwa pewnie niejednemu wystarczyłaby na przynajmniej miesiąc jeżdżenia. O wylanych przez nich litrach potu i o ilości uderzeń serca dla WOŚP nie ma co pisać, bo jest to z pewnością trudne do wyobrażenia.
Tutaj od samego początku do ostatniego chętnego swój prawy fotel oferowali w swym białym BMW Artur Swedura oraz, kierujący na zmianę, w czarnym BMW Maciej Babiarz i Szymon Bartel.

Inni kierowcy oddawali się rywalizacji w “time attack”, czyli jeździe na czas po przygotowanym przez nas torze.
Najbardziej aktywny w tej konkurencji mierzył się z trasą 9-krotnie (samochód z numerem startowym 1).
W sumie do walki z czasem, innymi kierowcami i samym sobą na tym torze przystąpiło 15 kierowców.
Najlepszy czas wykręcił kierowca VW Golf 1 z numerem startowym 11 (Karol Szynaka).

Kolejną przygotowaną konkurencją szybkościową była “jazda na dochodzenie”, w której wzięło udział 8 samochodów, a najlepszym okazał się kierowca w Mini Cooper S (Robert Sentowski).

Jak tradycja WOŚP nakazuje i na 6.MotoOrkiestrze uruchomiliśmy licytacje gadżetów rajdowych (m.in. kierownica rajdowa, plakat z autografem Miko Marczyka i Szymona Gospodarczyka) i nie tylko związanych z motoryzacją (np. Oskar – maskotka Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie), jednakże największą atrakcją dla licytującą były przejazdy pojazdami amerykańskiej myśli motoryzacyjnej:

Fordem Mustangiem o mocy 335KM, Dodgem Chargerem w wyjątkowej wersji SRT z silnikiem 6.4 HEMI o mocy niemal 500KM oraz dwoma Dodge-ami Challengerami trzeciej generacji, również z silnikami HEMI o mocach sięgających 500KM – białym i czarnym. Proponowane kwoty za znalezienie się w takim samochodzie były imponujące (najwyższą wylicytowaną ofertą było 170zł).

Na pewno szczególną atrakcją dla nieco młodszych, ale nie tylko, była loteria fantowa, w której każdy los wygrywał.

Ludzie, samochody, atmosfera rywalizacji, chęci niesienia pomocy, otwarte serca – to wszystko było wspaniałe i doskonałe, poparte fantastyczną kwotą, którą przekazaliśmy w naszej puszce do grudziądzkiego sztabu Finału WOŚP.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami grali dla 28.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej, którzy chcieli bawić się z nami i ustawili bardzo wysoko “poprzeczkę” nowego rekordu, który oczywiście chcemy tradycyjnie znowu pobić w przyszłym roku.

UZBIERALIŚMY WSPÓLNIE

6625zł i 39gr.

Ogromne brawa dla nas wszystkich.

ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ MOTO-ORKIESTRĘ Z ATG W 2021 ROKU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.