37. Grudziądzki Rajd Samochodowy

37 GRUDZIĄDZKI RAJD SAMOCHODOWY - RUNDA MISTRZOSTW OKRĘGU BYDGOSKIEGO PZM W KONKURSOWEJ JEŹDZIE SAMOCHODEM 2020

W niedzielę 14 czerwca, po wielu tygodniach, a nawet miesiącach rajdowej “posuchy”, zaczynamy 37. Grudziądzki Rajd Samochodowy, będący 1. rundą Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM w KJS 2020

Impreza ta została objęta patronatem Macieja Glamowskiego Prezydenta Miasta Grudziądza

Urządz Miasta w Grudziądzu

 

 

Wszystkich spragnionych rajdowych wrażeń zapraszamy do zgłaszania swojego udziału już od 7 czerwca 2020r.

W pierwszej kolejności warto zapoznać się z obowiązującymi regulaminami i przepisami, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Wszystkie te dokumenty i formularz znajdziesz na naszej stronie z regulaminami i dokumentami dotyczącymi tego rajdu – tutaj.

Zachęcamy do wysłania zgłoszenia korzystając z formularza elektronicznego, który można łatwo wypełnić używając odpowiedniego urządzenia z dostępem do internetu np. komputera, smartfona lub tableta itp.

Można również wydrukować formularz i wypełnić ręcznie długopisem lub innym niezmazywalnym pisakiem, a nawet poczekać do dnia imprezy i zrobić to na miejscu w biurze, ale…

Pamiętajcie! Ilość miejsc (załóg) jest ograniczona do 40, a liczy się kolejność zgłoszenia (co do minuty).

Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i dopełnienie wszystkich niezbędnych formalności odbędzie się w biurze rajdu w dniu imprezy na terenie obiektu naszego wspaniałego sponsora – firmy Auto Szyby Grudziądz przy ulicy Porucznika Krzycha 2.

W tym miejscu będzie znajdować się nie tylko biuro rajdu, ale również baza Rajdu, park serwisowy, tu odbywać będą się komasacje, stąd zaczniemy honorowy start i tu też zlokalizowana będzie meta.

A po wszystkim zwieńczeniem rajdowego dzieła będzie uroczyste zakończenie 37. Grudziądzkiego Rajdu Samochodowego również na terenie firmy Auto Szyby Grudziądz.

Poniżej można znaleźć lokalizację tego naszego centrum rajdowego.

SCZEGÓŁY 37.GRS

Rajd odbywać się będzie na nawierzchni asfaltowej i brukowej (kostka) w ciągu 1 dnia.

Trasa dojazdu do prób jak i schematy samych prób sprawnościowych (PS) zostały opisane w książce drogowej, którą każda załoga otrzyma w czasie odbioru administracyjnego.

Trasę o łącznej długości 68,40km podzielono na 3 sekcje zawierające po 3 próby sprawnościowe (PS) poprzedzone punktem kontroli czasu (PKC).

9 prób sprawnościowych to w sumie 15,90km ogromnego wysiłku dla załogi jak i wyzwania dla samochodów.

Rywalizacja odbywać będzie się w 4 podstawowych klasach zależnych od typu napędu oraz rodzaju i pojemności skokowej silnika samochodu:

 1. do 1400cm3,
 2. do 1600cm3,
 3. do 2000cm3 
 4. powyżej 2000cm3 (oraz z napędem na cztery koła bez względu na pojemność)
 5. oraz dodatkowa klasa GOŚĆ dla kierowców posiadających aktualną licencję zawodniczą sportów samochodowych (nie dotyczy licencji kartingowej)

Pojemności przeliczane zgodnie z regulaminami dotyczącym tej imprezy dostępnymi na naszej stronie REGULAMINY I DOKUMENTY.

Jak zwykle dla załóg (kierowca i pilot) zrzeszonych w klubach PZM z aktualnie opłaconą składką będzie taniej (trzeba przedstawić do wglądu dowód, że składki zostały opłacone za rok 2020)

Własnoręczne podpisy kierowcy i pilota pod zgłoszeniem należy złożyć w biurze zawodów w dniu imprezy.

ZAŁOGA

Kierowca + Pilot

Kierowca:

 1. musi posiadać ważne prawo jazdy odpowiedniej kategorii
 2. nie może posiadać jakiejkolwiek aktualnej licencji sportu samochodowego z wyjątkiem licencji kartingowej (dopuszcza się udział zawodników licencjonowanych w charakterze kierującego samochodem, ale takie załogi będą klasyfikowane w odrębnej klasie GOŚĆ)
 3. musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC dotyczące kierowanego pojazdu

Pilot

 1. musi mieć ukończone 17 lat
 2. nie może prowadzić samochodu podczas trwania imprezy

POJAZD

Do udziału w KJS dopuszcza się:

 1. samochody osobowe w rozumieniu Prawa o Ruchu Drogowym, ciężarowo-osobowe na bazie podwozia samochodu osobowego, ze sztywnym zamkniętym dachem,
 2. pojazd musi posiadać ważne dokumenty uprawniające do poruszania się po drogach publicznych RP (ważne badania techniczne)
 3. pojazd musi spełniać wymogi regulaminowe KJS (patrz Załącznik nr 3 regulaminu Amatorskich Imprez Samochodowych 2020)
 4. Samochód startujący w KJS może być wyposażony maksymalnie tylko w dwa koła zapasowe
 5. Samochód uczestnika przez cały czas trwania imprezy musi być wyposażony w ukompletowanie takie jak na BK-1
 6. Używane na KJS obręcze kół muszą być pozbawione wszelkich oznakowań z poprzednich imprez samochodowych

WYMAGANE DOKUMENTY (do okazania przy odbiorze administracyjnym)

 1. prawo jazdy kierowcy kategorii B
 2. ubezpieczenia OC i NNW
 3. dowód rejestracyjny samochodu z ważnymi badaniami technicznymi
 4. dokument identyfikacyjny pilota
 5. aktualne fotografie kierowcy i pilota
 6. pisemna zgoda właściciela w przypadku korzystania z samochodu nie będącego własnością kierowcy ani pilota
 7. dowód opłacenia składek za rok 2020 z tytułu przynależności do automobilklubu/klubu zrzeszonego w PZM – dotyczy kierowcy i pilota

OCHRONA ŚRODOWISKA

 1. Pojazd biorący udział w zawodach na stanowisku serwisowym musi stać na macie ekologicznej lub płachcie z materiału płynoszczelnego
 2. Załoga odpowiedzialna jest za przestrzeganie przepisów ochrony środowiska przez siebie i zatrudnioną obsługę. Po likwidacji stanowiska serwisowego odpowiedzialny jest za pozostawienie terenu w stanie nienaruszonym ekologicznie. (Art. 86 Konstytucji RP „Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie…”)
 3. Zabrania się kontynuowania jazdy samochodem, z którego zaobserwowano wycieki jak również dokonywania napraw i uzupełniania paliwa w innych miejscach jak stanowisko serwisowe wyposażone w matę środowiskową lub płachtę z materiału płynoszczelnego o wymiarach większych jak obrys samochodu
 4. Wszelkie materiały płynne z wyjątkiem czystej wody muszą być izolowane od gruntu matą ekologiczną lub płachtą z materiału płynoszczelnego
 5. Poziom hałasu zgodny z Ustawą Prawo o ruchu drogowym (dla pojazdów zarejestrowanych)

WYMOGI SANITARNE (wynikające z zagrożenia zarażenia SARS-CoV-2)

 1. Bezwzględnie należy przestrzegać przepisów obowiązujących w Polsce, w tym w szczególności należy zwracać uwagę na rozporządzenia Rady Ministrów w tym zakresie
 2. Uczestnicy wydarzeń sportowych są zobowiązani do zakrywania ust i nosa w przypadkach braku możliwości zachowania zasady dystansu 2 metrów od siebie (odprawy, badania BK, odbiór administracyjny itp.)
 3. W pomieszczeniach, namiotach itp. nie może przebywać jednocześnie więcej osób niż określone minimum.
 4. Niedozwolone jest uczestnictwo w wydarzeniu osób z objawami wskazującymi na jakąkolwiek infekcję wirusową. Obejmuje to np. gorączkę, kaszel, duszności.
 5. Niedozwolone jest uczestnictwo w zawodach lub imprezie osoby, która pozostawała w kontakcie z osobą z pozytywnym wynikiem badania na COVID-19 w ciągu ostatnich 14 dni.
 6. Każdy uczestnik zobowiązany jest do wypełnienia ankiety, biorąc pełną odpowiedzialność za prawdziwość udzielonych odpowiedzi
 7. Każdy organizator jest zobowiązany do przeprowadzania pomiarów temperatury uczestników wydarzenia, przed wejściem, (wjazdem), na teren imprezy.

HARMONOGRAM 37.GRS

 • Otwarcie listy zgłoszeń: 7.06.2020 (niedziela)
 • Zamknięcie listy zgłoszeń: 14.06.2020 godz. 9:00
 • Odbiór administracyjny / Badanie kontrolne: 14.06.2020 godz. 7:00 – 9:30
 • Pierwsze posiedzenie ZSS: 14.06.2020 godz. 9:45
 • Publikacja listy załóg dopuszczonych do startu: 14.06.2020 godz. 10:00
 • Odprawa uczestników: 14.06.2020 godz. 10:15
 • Start: 14.06.2020 godz. 11:00
 • Meta: 14.06.2020 godz. 14:43
 • Opublikowanie końcowej klasyfikacji prowizorycznej: 14.06.2020 godz. 16:30
 • Posiedzenie ZSS / Ogłoszenie wyników: 14.06.2020 godz. 17:00

Liczymy, że mimo pewnych obostrzeń i ograniczeń z tym związanych, będziecie bawić się wybornie, rywalizując w fantastycznej atmosferze, wśród wspaniałych załóg.

LISTA ZGŁOSZENIOWA DO 37.GRS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.