Uroczyste podsumowanie turystycznego sezonu 2017

PODSUMOWANIE TURYSTYCZNEGO SEZONU 2017 W ATG

RAJDY SAMOCHODOWE – RADOŚĆ I SUKCESY

Miniony sezon dla ATG sportowo był bardzo udany, przynosząc wiele trofeów na arenie samochodowych rajdów amatorskich w okręgu bydgoskim PZM.

HISTORYCZNY SUKCES ATG W TURYSTYCE

Niewątpliwie historycznym sukcesem w nieco innej gałęzi działalności ATG jest pojawienie się naszego klubu na czołowych miejscach klasyfikacji ogólnopolskiej PZM w Sportach Popularnych i Turystyce. Przyczyniło się to również do powrotu okręgu bydgoskiego na wysokie miejsca w rankingu PZM w tej kategorii.

ZAŁOGI ATG W TURYSTYCZNYM SEZONIE 2017

W 2017 roku w Turystycznym Pucharze Polski PZM w barwach Automobilklubu Toruńskiego delegatura Grudziądz startowały i punktowały dla ATG trzy zespoły w składzie:

1. Tomasz Kopaczewski – kierowca, Iwona Żurawska – pilot

2. Krzysztof Aniołowski – kierowca, Magdalena Bajerska – pilot

3. Adam Miosga – kierowca, Ewa Miosga – pilot.

.

UROCZYSTE PODSUMOWANIE SEZONU 2017 W SPORTACH POPULARNYCH I TURYSTYCE W LUBLINIE

Uhonorowaniem całorocznych zmagań załóg z całej Polski było uroczyste zakończenie sezonu 2017 w Sportach Popularnych i Turystyce. Uroczystość odbyła się w siedzibie ZO PZM w Lublinie na zaproszenie prezesa Waldemara Czerniaka w dniu 13 stycznia 2018 roku. W gali udział wzięli najlepsi zawodnicy, zaproszeni goście, członkowie Zarządu Głównego PZM, prezesi Zarządów Okręgowych, członkowie GKSPiT oraz wiceprezes ZG PZM Stanisław Reterski będący jednocześnie przewodniczącym GKSPiT.

W trakcie uroczystości zdobywcy tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski, zdobywcy Pucharów Polski oraz najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali szarfami, pucharami i dyplomami za osiągnięcia w minionym sezonie.

ATG NAJLEPSZY W TURYSTYCZNYM PUCHARZE POLSKI

Dzięki wysiłkom wszystkich naszych zespołów Automobilklub Toruński delegatura Grudziądz wskoczył na najwyższe miejsce podium zdobywając Turystyczny Puchar Polski.

Puchar wręczono prezesowi Automobilklubu Toruńskiego delegatura Grudziądz Krzysztofowi Aniołowskiemu, który notabene czynnie przyczynił się do jego zdobycia. Z powodzeniem startował i klasyfikował się wysoko we wszystkich imprezach wymaganych w Turystycznym Pucharze Polski.

Również zasługą ATG jest 3 miejsce dla okręgu bydgoskiego PZM w Turystycznym Pucharze Polski. Okazały puchar został wręczony Czesławowi Nosewiczowi będącemu przedstawicielem ZO PZM w Bydgoszczy a zarazem wiceprezesem Automobilklubu Toruńskiego.

3. MIEJSCE DLA KIEROWCY ATG W TURYSTYCZNYM PUCHARZE POLSKI

Indywidualnie wśród najlepszych znalazł się reprezentant Automobilklubu Toruńskiego delegatura Grudziądz Tomasz Kopaczewski, zajmując trzecie miejsce w Turystycznym Pucharze Polski w kategorii kierowców.

TURYSTYCZNY PUCHAR POLSKI DLA ATG - JAK TO SIĘ STAŁO

Przy okazji takiego sukcesu warto byłoby pokrótce przypomnieć co się na niego złożyło.

TAKTYKA I PLANOWANIE

Na pewno istotne było taktyczne podejście i dobre planowanie, ponieważ wymogiem Turystycznego Pucharu Polski 2017 było uczestnictwo w ni mniej, ni więcej a dokładnie 5 imprezach, do tego jedna z nich musiała odbywać się poza okręgiem bydgoskim.

UDZIAŁ W WYBRANYCH IMPREZACH TURYSTYCZNYCH

Najważniejszym elementem osiągnięcia takiego a nie innego wyniku było uczestnictwo w rajdach turystycznych o randze Turystycznego Pucharu Polski i osiąganie dobrych miejsc.

RAJDY TURYSTYCZNE Z UDZIAŁEM ZAŁÓG ATG

"KUJAWSKIE KLIMATY" INOWROCŁAW

Inauguracja turystycznego sezonu 2017 dla ATG miała miejsce dopiero 3 czerwca 2017 roku w Inowrocławiu przy okazji Turystycznego Rajdu Samochodowego „Kujawskie Klimaty” będącego już XII rundą TPP i TSMP. Ten rajd zakończył się dla nas 3 miejscem w klasyfikacji klubowej i świetnymi 6 i 8 miejscem w klasyfikacjach indywidualnych (kierowców i pilotów).

XXI OGÓLNOPOLSKI RAJD EKOLOGICZNY - GOŚCIERADZ

Do kolejnego rajdu organizowanego przez LKT „Wyczół” Gościeradz reprezentacja ATG przystąpiła już w komplecie 3 załóg, a było to 16 września 2017. XXI Ogólnopolski Rajd Ekologiczny będący XVIII rundą TPP i TSMP przyniósł ATG w klasyfikacji klubowej drugie miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej świetne 4, 6 i 7 miejsce.

IX OGÓLNOPOLSKI TURYSTYCZNY RAJD GRZYBOBRANIA - PRĄDOCIN

W dniu 30 września 2017r. IX Ogólnopolski Rajd Grzybobrania będący XIX rundą TPP i TSMP był kolejnym etapem, w którym nasze ekipy rywalizowały o jak najlepsze miejsca. W klasyfikacji klubowej ATG musiało zadowolić się dopiero 4. miejscem mimo świetnego 3. miejsca Tomka i Iwony w klasyfikacji indywidualnej.

POZNAJ PIĘKNO ZIEMI GRUDZIĄDZKIEJ - GRUDZIĄDZ

Zaraz następnego dnia po poprzednich zmaganiach turystycznych, tj. 1 października 2017r., 4 załogi w barwach ATG wystartowały w naszym rodzimym rajdzie „Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej” będącym jednocześnie XXIII rundą TPP i TSMP. Dobra znajomość terenu jak i rosnące doświadczenie przyniosły w tym rajdzie 1 miejsce klubowo oraz 1, 2, 4 i 7 miejsca indywidualnie.

ŚWIATOWID 2017 - WARSZAWA

Zwieńczeniem dzieła była ostatnia w 2017 roku XXVIII runda TPP i TSMP – rajd „Światowid 2017” w Warszawie. W doborowej obsadzie najlepszych zespołów turystycznych z całej Polski, ATG klubowo uplasowało się w tej rundzie na 3 miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *