Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2019 Runda 1 – Podsumowanie

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2019

W niedzielny poranek 24 marca 2019 r. zainaugurowaliśmy nasz tradycyjny cykl rajdowy.

Pogoda, momentami piknikowa, wspaniałe prowadzenie imprezy i przede wszystkim fantastyczni uczestnicy sprzyjali fenomenalnej atmosferze. W powietrzu było czuć dobrą zabawę, świetne nastawienie i odrobinkę rywalizacji zmieszaną z zapachem palonej gumy i aromatem rajdowych emocji.

Do zawodów zgłosiło się 20 kierowców, wśród których dominowali reprezentanci ATG i LKT “Wyczół”, ale również zagościli u nas przedstawiciele Automobilklubu Toruńskiego, Automobilklubu Nowomiejskiego, Olsztyńskiego Klubu Motorowego oraz nawet Automobilklubu Pomorskiego. Niezmiernie miło nam było, że kierowcy z różnych stron i klubów zechcieli w tym dniu być z nami i zdobywać punkty w naszym Grudziądzkim Mistrzu Kierownicy.

Na liście startowej pojawiło się

  • 6 zawodników w klasie 1.,
  • 2 zawodników w klasie 2.,
  • 6 zawodników w klasie 3.,
  • 6 zawodników w klasie 4.

Wśród kierowców była również jedyna reprezentantka płci pięknej – Ola Hermann, która zresztą również reprezentowała ATG.

fot. Kasia Woźniak

Trasa trudną nie była, o czym świadczyć może chociażby niewielka ilość popełnionych błędów, a co najważniejsze, komplet kierowców na mecie ostatniej próby – 20 zgłoszonych i 20 na mecie ostatniej próby.

Przed rozpoczęciem każdy z pewnością zastanawiał się czy obrońca tytułu z ubiegłego roku (zresztą także i z poprzednich lat) – Wojtek Klusek – będzie w stanie utrzymać tytuł i 2019.

Pierwszy przejazd nie pozostawił złudzeń, na swoim terenie, na takiej nawierzchni, tak przygotowany pojazd obrońcy tytułu jechał jak po szynach. Jako jedyny pokonał granicę 2 minut. Kolejne 2 przejazdy również udowodniły, że odebranie mu tytułu będzie wielką sztuką.

Kompletne wyniki można znaleźć tutaj lub na stronie z regulaminami i dokumentami

KLASYFIKACJA GENERALNA

fot. Kasia Woźniak

1. miejsce – Wojciech Klusek – ATG

2. miejsce – Dariusz Szejerka – Automobilklub Nowomiejski

3. miejsce – Marcin Schweig – Automobilklub Toruński

KLASYFIKACJA w KLASIE 1.

fot. Kasia Woźniak

1. miejsce – Paweł Olszewski – ATG

2. miejsce – Krzysztof Wizner – LKT “Wyczół” Gościeradz

3. miejsce – Adrian Rac – LKT “Wyczół” Gościeradz

KLASYFIKACJA w KLASIE 2.

fot. Kasia Woźniak

1. miejsce – Marcin Schweig – Automobilklub Toruński

2. miejsce – Grzegorz Batkowski – ATG

KLASYFIKACJA w KLASIE 3.

fot. Kasia Woźniak

1. miejsce – Wojciech Klusek – ATG

2. miejsce – Przemysław Adelman – ATG

3. miejsce – Dariusz Czyczyn-Egierd – Olsztyński Klub Motorowy

KLASYFIKACJA w KLASIE 4.

fot. Kasia Woźniak

1. miejsce – Dariusz Szejerka – Automobilklub Nowomiejski

2. miejsce – Aleksander Rzepecki – LKT “Wyczół” Gościeradz

3. miejsce – Tomasz Rzepecki – LKT “Wyczół” Gościeradz

GMK 2019 - CZEKAMY NA KOLEJNE RUNDY

W świetnym nastroju, może i nieco zmęczeni, ale wzbogaceni nowymi doświadczeniami, będziemy czekać na kolejną rundę 21 lipca 2019.

fot. Kasia Woźniak

PODZIĘKOWANIA

Pragniemy serdecznie podziękować władzom miasta Grudziądza, w szczególności Panu Prezydentowi Maciejowi Glamowskiemu, za objęcie patronatem naszych imprez na terenie naszego miasta.

Dziękujemy również naszym sponsorom i partnerom, bez których przeprowadzenie imprezy w tak rewelacyjnym kształcie i formie byłoby nieporównywalnie trudniejsze, o ile w ogóle możliwe

Jak zwykle mogliśmy liczyć na niezawodne zabezpieczenie medyczne firmy MedSar. Już sama obecność jej personelu powoduje, że wszelkie obawy co do bezpieczeństwa są bezpodstawne.

Smaczny dodatek w postaci ciepłego i pożywnego posiłku zawdzięczamy firmie Amuza, która również wspiera nas regularnie przy okazji każdej imprezy, dzieląc się wspaniałościami wychodzącymi z jej kuchni.

Świeże i chrupiące, a do tego wspaniałe w smaku wypieki zapewniła nam Piekarnia Ciastkarnia Jarząb, która w tym roku zaczęła partnerować nam i z imprezy na imprezę coraz bardziej zaostrza nasze apetyty.

Nagrody rzeczowe dla najlepszych zawdzięczamy firmie Arpol. Jej wsparcie i obecność w czasie tej rundy, uatrakcyjniły ogromnie jej przebieg i ceremonię zakończenia. Mamy nadzieję na dalszą współpracę, ponieważ ten pierwszy raz był daleko lepszy niż tylko udany.

Wielki pokłon z naszej strony składamy C.H. Auchan w Grudziądzu, na terenie którego mogliśmy imprezę zorganizować. Dziękujemy za wspaniałe warunki, udzieloną pomoc i życzliwe spojrzenie na nas, mając nadzieję na dalszy rozwój współpracy.

Każdy zauważa na naszych imprezach namiot biura imprezy, podobnie jak efektowną bramę startową, które zawdzięczamy wspaniałej firmie AutoSzyby, naszemu głównemu sponsorowi.

Wszystkim wspierającym nas podczas tej imprezy DZIĘKUJEMY !!!

  • kibicom za obecność i doping, nawet ten cichy, bo wiemy, że czasem ciężko przebić się przez ryk silników,
  • sędziom i obsłudze technicznej za kawał dobrej roboty i pełen profesjonalizm, które może czasem nie są w pełni doceniane, ale na pewno zauważalne i niezbędne, bo widać, że dajecie z siebie wszystko, a czasem nawet i więcej,
  • zawodnikom i uczestnikom za to, że doceniliście nasz trud i swoim zapałem, zaangażowaniem, pozytywnym nastawieniem i oczywiście wielkim trudem spektakularnie ukształtowaliście 1. rundę GMK 2019. Dzięki temu chce się dla Was to wszystko organizować.
  • tym co rzucili kilka dobrych słów, tym co zachęcali wszelkimi sposobami i tym, którz wsparali nas duchowo.

Zapraszamy na wszystkie kolejne imprezy, nie tylko te typowo rajdowe, które organizujemy dla Was.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *