Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2021- runda 1. – relacja

GRUDZIĄDZKI MISTRZ KIEROWNICY 2021 - RUNDA 1.

POD HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA GRUDZIĄDZA

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY-MIASTA GRUDZIĄDZ

POL_Grudziądz_COA.svg

9 maja, niedziela, parking Venture Industries w Grudziądzu przy ul. Lotniczej, godzina 8:00, całkiem ładna pogoda z każdą minutą ładniejsza, ekipa organizatorów przygotowuje się do przybycia uczestników i… są, przyjeżdżają samochód za samochodem, ekipa za ekipą, wypełniają parking – już wiadomo, że będzie ciekawie, Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2021 na pewno jest wśród nich.

Frekwencja w pierwszej rundzie jest dla nas pozytywnie zaskakująca – początkowo swe uczestnictwo deklaruje 35 uczestników, ale przez problemy techniczne ostatecznie do imprezy przystępuje 34 kierowców (w niektórych przypadkach z pilotami) z 7 klubów, a także niezrzeszeni.

Należy podkreślić, że uczestnicy byli wspaniali – pełni dobrego humoru, pozytywnego nastawienia, rywalizując bawili się zapewniając genialną atmosferę.
Pogoda, jak na taką imprezę, wymarzona – mimo porannych chmurek, w południe rozgrzało nas niemal letnie słoneczko, dodatkowo poprawiając jeszcze nastawienie i samopoczucie.
Najliczniejszą grupę 22 kierowców ustanowili gospodarze, czyli kierowcy z ATG.
Do rywalizacji w poszczególnych klasach przystąpiło:
> w klasie 1. – 6 uczestników – zwyciężył Adam Roman z ATG
> w klasie 2. – 6 uczestników – zwyciężył Kamil Zaroda z ATG
> w klasie 3. – 11 uczestników – zwyciężył Olgierd Nikel z LKT “Wyczół” Gościeradz
> w klasie 4. – 10 uczestników – zwyciężył Piotr Ćwikliński z ATG
> w klasie GOŚĆ – Jakub Kalisz z ATG
Za kierownicą pojawiły się również 3 panie:
> Aleksandra Hermann (ATG),
> Natalia Karczewska (Automobilklub Toruński delegatura Wąbrzeźno),
> Grażyna Fałkowska (ATG)
Po dwóch próbach w klasyfikacji generalnej na “pudło” wskoczyli sami przedstawiciele klasy 4.:
1. Piotr Ćwikliński w swoim Subaru Impreza z ATG
2. Maciej Smoleński z pilotem Julią Smoleńską w BMW E46 z Automobilklub Inowrocławski
3. Karol Chętnicki w Subaru Impreza z Automobilklub Nowomiejski
W klasyfikacji w swoich klasach tryumfowali:
Klasa 1:
1. Adam Roman w Honda Civic z ATG
2. Adrian Rac w Honda Civic z LKT “Wyczół” Gościeradz
3. Dawid Lontkowski w Fiat 126p z Automobilklubu Toruńskiego
Klasa 2:
1. Kamil Zaroda w Mitsubishi Colt z ATG
2. Łukasz Kasprzyk w Proton Satria z LKT “Wyczół” Gościeradz
3. Grzegorz Batkowski w Honda CRX z ATG
Klasa 3:
1. Olgierd Nikel w BMW318ti z LKT “Wyczół” Gościeradz
2. Artur Swedura w BMW Compact z ATG
3. Dariusz Czyczyn-Egierd w Seat Ibiza z ATG
Klasa 4:
1. Piotr Ćwikliński w swoim Subaru Impreza z ATG
2. Maciej Smoleński z pilotem Julią Smoleńską w BMW E46 z Automobilklub Inowrocławski
3. Karol Chętnicki w Subaru Impreza z Automobilklub Nowomiejski
Klasyfikacja Pań:
1. Aleksandra Hermann z ATG
2. Natalia Karczewska z Automobilklub Toruński delegatura Wąbrzeźno
3. Grażyna Fałkowska z ATG
W klasyfikacji klubowej:
1. Automobilklub Toruński del. Grudziądz (ATG)
 
Punkty dla swoich klubów zdobywali również uczestnicy z:
Automobilklub Morski, Automobilklub Inowrocławski, Automobilklub Nowomiejski i Automobilklub Toruński delegatura Wąbrzeźno
Kompletne wyniki (kliknij ikonę pucharu):

PODZIĘKOWANIA

Ogromnie dziękujemy przede wszystkim cudownym uczestnikom tej rundy. Byliście wspaniali pod każdym względem, a liczba w jakiej się zjawiliście przyprawiła nas o radość tak wielką, że nawet nie jesteśmy w stanie tego opisać.
Cieszymy się z frekwencji naszych “delegaturowych” kierowców – 22 uczestników z ATG to powód do wielkiej dumy i to nie tylko z liczby, ale także z niezwykle wysokiego poziomu.
Cieszył wielce powrót kierowców, których trochę czasu już nie widywaliśmy na linii startu, równie bardzo cieszyło pojawienie się nowych kierowców i stale wysoki poziom naszych “etatowych” niezawodnych kierowców, których podziwiamy od wielu już sezonów.
Wspaniali goście, witani przez nas zawsze życzliwie i z radością, z aż 6 klubów, a także uczestnicy niezrzeszeni pokazali, że nie wystraszyli się liczebnej przewagi gospodarzy, a poczynali sobie odważnie i skutecznie na przygotowanej trasie wprowadzając przy okazji dobry nastrój oraz integrując się w tej naszej bliskiej samochodowej rodzinie.
DZIĘKUJEMY WAM !!!
 
Niezmiernie doceniamy trud, wysiłek i pełen profesjonalizm sędziów, ich asystentów, wolontariuszy, a także osób zaangażowanych w organizację imprezy – DZIĘKUJEMY WAM SERDECZNIE!
 
Nie zapominamy też o naszych sponsorach i sympatykach wspierających nas w każdej sytuacji, nawet w tych szczególnie trudnych czasach.
Dziękujemy serdecznie za wsparcie i objęcie patronatem tej imprezy Prezydentowi Grudziądza i Urzędowi Miasto-Gmina Grudziądz, cieszymy się że nasze wysiłki i działania na rzecz całkiem niemałej grupy automobilistów nie są Wam obojętne i za to, że prawdziwie czujemy wasze wsparcie.
Dziękujemy ogromnie naszym długoletnim przyjaciołom z MED SAR, którzy niezawodnie zawsze są dostępni na naszych imprezach (a wcale nie robimy ich tak mało). Dziękujemy strażakom z PSP i grudziądzkim policjantom za zabezpieczenie naszej imprezy, na całe szczęście bez konieczności skorzystania z niewątpliwie skutecznych interwencji.
Dziękujemy firmie Bar “Pod Zodiakiem” za przygotowanie poczęstunku o zaskakująco domowym smaku, z dbałością o każdy najdrobniejszy szczegół bezpiecznego i wspaniałego podania. Ogromne, doskonale zabezpieczone porcje wyśmienitej i niezwykle smacznej grochóweczki długo jeszcze pewnie pieściły kubki smakowe uczestników.
Dziękujemy firmie Przedsiębiorstwo Usług Miejskich PUM Grudziądz za, jak zwykle estetyczne, zabezpieczenie strony sanitarnej imprezy (toaleta, pojemniki na śmieci).
Dziękujemy firmie Venture Industries w Grudziądzu za życzliwość i udostępnienie terenu parkingu.
Dziękujemy oczywiście naszemu flagowemu sponsorowi firmie Auto Szyby Grudziądz za wieloletnie już wsparcie, pomoc w każdej sytuacji i ogromną życzliwość oraz otwartość na nasze potrzeby.

ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY GORĄCO I ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH IMPREZACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ ATG i POZOSTAŁE KLUBY W NASZYM OKRĘGU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *