Turystyczny rajd z Okazji Dnia Kobiet 2023

Grudziądzki Turystyczny Rajd Samochodowy "z okazji dnia kobiet 2023"

turystycznych samochodowych mistrzostw okręgu bydgoskiego pzm 2023 - runda II

POD PATRONATEM

STEMPEL_patronat
PREZYDENTA GRUDZIĄDZA
MACIEJA GLAMOWSKIEGO
Powiat_grudziądzki_824x1023

STAROSTY GRUDZIĄDZKIEGO
ADAMA OLEJNIKA

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW NA e-ODPRAWĘ

Każdy z uczestników powinien przeczytać dokument, a zalecamy nawet wydrukować i zabrać ze sobą na rajd, jako podręczną “ściągawkę”

e-ODPRAWA

Tu można dowiedzieć się szczegółów organizacyjnych przebiegu rajdu oraz uzyskać niezbędną wiedzę dotyczącą materiałów rajdowych – dzięki temu dokumentowi będzie z pewnością łatwiej.

START

Baza imprezy przed startem jak i rozpoczęcie rajdu zlokalizowane będą w przepięknym obiekcie Marina Grudziądz przy ul. Portowej 8.

Start pierwszej załogi z tego miejsca nastąpi o godz. 10:00, po rozwiązaniu testu z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Pierwszej Pomocy.

A wszystkie szczegóły formalne, które warto wiedzieć znajdziecie w regulaminie.

Od 8:15 zaczynamy zapisy i dopełnienie wszystkich formalności co potrwa do 9:15.

TRASA

32 km trasa prowadząca przez ulice miasta Grudziądza jak i drogami naszego powiatu powinna przynieść sporo przyjemności i relaksu. Zagadki i wyzwania pozwolą na aktywne spędzenie tego sobotniego dnia.

Tym razem trasa to tylko 1 odcinek, na którym znalazły się: wyzwania itinerera, obiekty do znalezienia ze zdjęć, odpowiedzi na pytania z trasy, próba sprawności prowadzenia pojazdu SZ, 3 zadania rekreacyjno-sprawnościowe i oczywiście główna atrakcja zlokalizowana na samej mecie.

Uczestnicy będą musieli pokonać trochę kilometrów, aby sprawdzić swoje umiejętności sprawności prowadzenia pojazdu na próbie SZ zlokalizowanej na parkingu Oddziału Celnego Grudziądz w Białym Borze, ale później już “rzut kamieniem”  do strzelania z wiatrówki.

Zadanie ZD1 (strzelanie z wiatrówki) odbywać się będzie w urokliwym Parku Wiejskim-Leśny Zakątek w Białym Borze. Tu będzie można nie tylko postrzelać, ale nieco nacieszyć oczy turysty.

Kolejne zadania czekają na uczestników na plaży miejskiej MORiW w Rudniku. ZD2 i ZD3 będą znowu wymagać dobrego panowania nad samochodem, a pomoc pilota będzie niezbędna. Jazda z Liną i Najazd na Tarczę przyniosą z pewnością wiele cennych punktów, a przy okazji widok jeziora rudnickiego – wspaniałe wrażenia.

Znad jeziora rudnickiego będzie trzeba wyruszyć już w ostatni etap, który powinien dać nieco wytchnienia przed emocjami mety.

Park Wiejski - Leśny Zakątek w Białym Borze

META

Zwieńczeniem Rajdu będzie zwiedzanie Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Tu po przyjeździe ostatniej załogi przewodnik poprowadzi wszystkich uczestników ciekawymi ścieżkami edukacyjnymi. Z pewnością wiadomości, które pozostaną po tym zwiedzaniu, pozwolą na perfekcyjne rozwiązania testu turystycznego.

Uczestnicy, w oczekiwaniu na wyniki i zakończenie Rajdu, będą mogli ciekawie i aktywnie spędzić czas w grudziądzkim CEE, przy okazji regenerując siły po trudach Rajdu przygotowanym posiłkiem.

Zapraszamy WSZYSTKICH:  rodziny, przyjaciół, znajomych – czym nas więcej w samochodzie tym większe szanse na pokonanie postawionych zadań trasy. Sama trasa jak i jej wyzwania nie będą należeć do trudnych, więc doświadczenie na pewno nie będzie konieczne – to jest świetna impreza i okazja aby rozpocząć przygodę z turystyką samochodową (i nie tylko). A same rywalizacja to nie wszystko, ponieważ z doświadczenia już wiemy, że integracja turystów samochodowych, to wspaniała zabawa w fantastycznym gronie, świetnie spędzony czas i okazja do poznania na prawdę pozytywnych ludzi.

ZAPRASZAMY SERDECZENIE !

Scroll to Top