Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej 2022

Grudziądzki Turystyczny Rajd Samochodowy "Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej 2022"

V runda turystycznych samochodowych mistrzostw okręgu bydgoskiego pzm

POD PATRONATEM

STEMPEL_patronat
PREZYDENTA GRUDZIĄDZA
MACIEJA GLAMOWSKIEGO
Powiat_grudziądzki_824x1023

STAROSTY GRUDZIĄDZKIEGO
ADAMA OLEJNIKA

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW NA e-ODPRAWĘ

Każdy z uczestników powinien przeczytać dokument, a zalecamy nawet wydrukować i zabrać ze sobą na rajd, jako podręczną “ściągawkę”

e-ODPRAWA

Tu można dowiedzieć się szczegółów organizacyjnych przebiegu rajdu oraz uzyskać niezbędną wiedzę dotyczącą materiałów rajdowych – dzięki temu dokumentowi będzie z pewnością łatwiej.

START

Baza imprezy przed startem jak i rozpoczęcie rajdu “Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej 2022” zlokalizowane będą przy Starostwie Powiatowym w Grudziądzu, ul. Miłomłyńska 1.

Start wszystkich uczestników z tego miejsca nastąpi ok. godz. 9:45 po krótkiej odprawie.

A wszystkie szczegóły formalne, które warto wiedzieć znajdziecie w regulaminie.

Od 8:30 zaczynamy zapisy i dopełnienie wszystkich formalności co potrwa do 9:15, a już o 9:45 honorowo rozpoczniemy Rajd.

TRASA

Ponad 50-kilometrowa trasa, formalnie podzielona na 2 odcinki, prowadzić będzie ulicami Grudziądza, zakątkami powiatu grudziądzkiego, z krótkim przystankiem w Łasinie (PKC) i zakończy się w Świeciu nad Osą.

Główną atrakcją turystyczną będzie Muzeum Handlu Wiślanego FLIS w Grudziądzu, do którego uczestnicy udadzą się zaraz po przekroczeniu linii startu.

Na tym oczywiście nie koniec. Już na początku pierwszego odcinka kierowcy będą rywalizować na pierwszej próbie sprawności prowadzenia pojazdu SZ1. Następnie 30km drogi przyniesie uczestnikom ogrom widoczków, zagadki i wyzwania trasy. Pierwszy odcinek zakończymy w Łasinie w Stacji Kontroli Pojazdów Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. K. Jagiellończyka w Łasinie – tam z pewnością nudy nie będzie.

Drugi odcinek o długości niespełna 20km z Łasina do Świecia nad Osą z pewnością również przyniesie wiele wrażeń, emocji i oczywiście zabawy.

Tuż przed metą rozegrana zostanie druga z prób sprawności prowadzenia pojazdu SZ 2…a to nie wszystko…

Stacja kontroli Pojazdów
Gminny Ośrodek Kultury w Świeciu nad Osą
gmina_Świecice_nad_Osą

META

Zwieńczeniem Rajdu “Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej 2022” będzie Gminny Ośrodek Kultury w Świeciu nad Osą.

Na terenie GOK-u uczestnicy, w oczekiwaniu na wyniki i zakończenie Rajdu, będą mogli ciekawie i aktywnie spędzić czas korzystając z zasobów i wyposażenia Ośrodka. W tym czasie również zaplanowano skromy poczęstunek.

Zapraszamy WSZYSTKICH:  rodziny, przyjaciół, znajomych – czym nas więcej w samochodzie tym większe szanse na pokonanie postawionych wyzwań trasy. Sama trasa jak i jej wyzwania nie będą należeć do trudnych, więc doświadczenie na pewno nie będzie konieczne – to jest świetna impreza i okazja aby rozpocząć przygodę z turystyką samochodową (i nie tylko). A same wyzwania to nie wszystko, ponieważ z doświadczenia już wiemy, że integracja turystów samochodowych, to wspaniała zabawa w fantastycznym gronie, świetnie spędzony czas i okazja do poznania na prawdę pozytywnych ludzi.

ZAPRASZAMY SERDECZENIE !

Scroll to Top