Turystyczny Rajd Samochodowy “Majówka Za Kierownicą”

TURYSTYCZNY RAJD SAMOCHODOWY “MAJÓWKA ZA KIEROWNICĄ”

TURYSTYCZNY PUCHAR GRUDZIĄDZA – RUNDA 2.

TURYSTYCZNE SAMOCHODOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU – RUNDA 4.

REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY
ZGŁOSZENIE ON-LINE
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY PDF
MATERIAŁY DO TESTU TURYSTYCZNEGO
ITINERER – ŚCIĄGAWKA
E-ODPRAWA

Wyniki

KLASYFIKACJA GENERALNA
KLASYFIKACA NAJLPESZYCH KIEROWCÓW W SZ
KLASYFIKACJA ZAŁÓG KOBIECYCH
KLASYFIKACJA KLUBOWA

Turystyczny Rajd Samochodowy pn.”Majówka Za Kierownicą” został objęty patronatami:
Starosty Grudziądzkiego Adama Olejnika,
Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego,
Wójta Gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza,
Burmistrza Miasta i Gminy Łasin Rafała Kobylskiego

START

Baza imprezy przed startem jak i rozpoczęcie rajdu zlokalizowane w Szkole Ponadpodstawowej im. K. Jagiellończyka w Łasinie przy ul. ul. Odrodzenia Polski 3 (wjazd na teren szkoły od ulicy Konarskiego)
To tutaj załogi spełniające wszystkie wymagania regulaminowe zostaną ostatecznie zapisane i wpisane na listę startową.
Zapisy i odbiory administracyjne zaczniemy już od 8:15, a o 9:15 lista zostanie zamknięta

Start kolejnych załóg z tego miejsca nastąpi ok. godz. 10:00. Pierwszym punktem docelowym będą Warsztaty Szkolne “Jagiellończyka”, gdzie uczestnicy zmierzą się z pierwszymi zadaniami.

Natomiast informacje zawierające w skrócie wszystkie techniczne informacje, wyjaśniające jak się posługiwać materiałami, jak jechać, co może się dziać na poszczególnych punktach znajdziecie w pozycji, z którą koniecznie trzeba się zapoznać, bo tego wam nikt nie powie – >>>eOdprawa<<<

TRASA

Formalnie trasa składa się z dwóch odcinków o łącznej długości ok. 50 km, prowadzących przez urokliwe tereny gmin powiatu grudziądzkiego oraz samo miasto Grudziądz. Każdy z odcinków rozdzielać będzie PKC (punkt kontroli czasu) zlokalizowany przy Lotnisku Aeroklubu Nadwiślańskiego w Lisich Kątach.

Od samego początku uczestnicy uważnie będą musieli śledzić wskazówki itinerera, zmierzyć się z postawionymi wyzwaniami (odpowiedzi na pytania, punkty kontroli przejazdu, obiekty na trasie itp.) i zaliczać kolejne zadania, a jednocześnie uważnie kontrolować swój czas przejazdu, aby zdążyć na PKC i Metę.

Po drodze kierowcy rywalizować będą na próbie sprawności prowadzenia pojazdu SZ celując w pokonanie toru bezbłędnie i w jak najlepszym czasie. Sama próba będzie niedaleko linii START, bo na terenie Warsztatów Szkolnych i Stacji Kontroli Pojazdów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. K. Jagiellończyka w Łasinie.
Piękno i uroki mijanych miejsc w wiosennej, majówkowej atmosferze z pewnością umilą czas i pozostaną w pamięci.
META


Meta zlokalizowana na Plaży Miejskiej Rudnik, ale po przekroczeniu jej linii, uczestników czeka jeszcze jedna konkurencja…specjalna.

Oczekiwanie na wyniki nie powinno być nudne…lokalizacja i majówkowy klimat z pewnością pozwolą fantastycznie spędzić ten czas obcując z naturą wśród świetnych ludzi.

Zapraszamy WSZYSTKICH do wzięcia udziału w Turystycznym Rajdzie Samochodowym Majówka Za Kierownicą z Automobilklubem Grudziądzkim. Osoby towarzyszące w samochodach są bardzo pożądane, ich pomoc może przynieść podium. To jest impreza dla przyjaciół, znajomych, rodzin, która z pewnością ma moc integracji i zacieśnienia więzów. Doświadczenie nie jest istotne, tutaj można zacząć przygodę z turystyką samochodową w sposób lekki i przyjemny.
Dodatkowym smaczkiem niech będzie to, że załogi zbierać będą punkty do tytułu Mistrza Okręgu w Turystycznych Samochodowych Mistrzostwach Okręgu, a także do rozgrywanego po raz pierwszy Turystycznego Pucharu Grudziądza.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !

Scroll to Top