Turystyczny Rajd Samochodowy z Okazji Dnia Kobiet 2024

TURYSTYCZNY RAJD SAMOCHODOWY Z OKAZJI DNIA KOBIET

TURYSTYCZNY PUCHAR GRUDZIĄDZA – RUNDA 1.

TURYSTYCZNE SAMOCHODOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU – RUNDA 2.

REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY
ZGŁOSZENIE ON-LINE
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY PDF
MATERIAŁY DO TESTU TURYSTYCZNEGO
ITINERER – ŚCIĄGAWKA
E-ODPRAWA

wyniki

KLASYFIKACJA GENERALNA
KLASYFIKACA NAJLPESZYCH KIEROWCÓW W SZ
KLASYFIKACJA ZAŁÓG KOBIECYCH
KLASYFIKACJA KLUBOWA
KLASYFIKACJA SPECJALNA

Turystyczny Rajd Samochodowy Z Okazji Dnia Kobiet 2024 został objęty patronatami:
Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego,
Starosty Grudziądzkiego Adama Olejnika,
Wójta Gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza

sTART

Baza imprezy przed startem jak i rozpoczęcie rajdu zlokalizowane będą w przepięknym obiekcie Marina Grudziądz przy ul. Portowej 8.
To tutaj załogi spełniające wszystkie wymagania regulaminowe zostaną ostatecznie zapisane i wpisane na listę startową.
Zapisy i odbiory administracyjne zaczniemy już od 8:15, a o 9:15 lista zostanie zamknięta

Start kolejnych załóg z tego miejsca nastąpi ok. godz. 10:00. Pierwszym punktem docelowym będzie parking przy Błoniach Nadwiślańskich. Jadąc tam już wstępnie będzie można przetrenować pracę z itinererem.

Dla początkujących jak i zaawansowanych bardzo przydatna może okazać się Ściągawka do itinerera, wyjaśniająca poglądowo jego budowę oraz zastosowane symbole i oznaczenia.

TRASA

Formalnie trasa składa się tylko z jednego odcinka, choć właściwie dojazd do pierwszej atrakcji można potraktować jako taki “mini-odcinek”. Główną atrakcją trasy, a zarazem obiektem docelowym tego umownego “mini-odcinka”, będzie zwiedzanie Muzeum Handlu Wiślanego FLIS. W nowoczesny i niezwykle atrakcyjny sposób podane zostaną informacje i wiedza o dziejach oraz historii ziemi grudziądzkiej.

Z pewnością materiały do testu turystycznego będą doskonałym źródłem wiedzy, które szerzej “otworzy oczy” i przygotuje na ekspozycję Muzeum, ale również pozwoli rozwiązać bezbłędnie test czekający na uczestników po przyjemnościach zwiedzania.

Po powrocie na parking Błoni Nadwiślańskich kolejne załogi (zgodnie z listą startową) wystartują w niemal 50-kilometrową trasę. Od samego początku uczestnicy uważnie będą musieli śledzić wskazówki itinerera, zmierzyć się z postawionymi wyzwaniami (odpowiedzi na pytania, punkty kontroli przejazdu, obiekty na trasie itp.) i zaliczać kolejne zadania. Po drodze kierowcy rywalizować będą na próbie sprawności prowadzenia pojazdu SZ celując w pokonanie toru bezbłędnie i w jak najlepszym czasie.
Piękno i uroki mijanych miejsc z pewnością umilą czas i pozostaną w pamięci.META


Przed metą zlokalizowaną na boisku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Kazimierza Jagiellończyka będzie się jeszcze sporo działo. Ekipa warsztatów szkolnych przygotowuje zadania, które dostarczą i emocji i cennych doświadczeń. A na zakończenie, oczekiwanie na wyniki nie powinno być nudne…będzie się działo…jednakże niech pozostanie to niespodzianką, którą odkryją uczestnicy Rajdu po pokonaniu całej trasy.

Zapraszamy WSZYSTKICH do wzięcia udziału w Turystycznym Rajdzie Samochodowym Z Okazji Dnia Kobiet. Osoby towarzyszące w samochodach są bardzo pożądane, ich pomoc może przynieść podium. To jest impreza dla przyjaciół, znajomych, rodzin, która z pewnością ma moc integracji i zacieśnienia więzów. Doświadczenie nie jest istotne, tutaj można zacząć przygodę z turystyką samochodową w sposób lekki i przyjemny. Będziemy się świetnie bawić i przedłużymy celebrację Dnia Kobiet o kolejny dzień, w oryginalny sposób.
Dodatkowym smaczkiem niech będzie to, że załogi zbierać będą punkty do tytułu Mistrza Okręgu w Turystycznych Samochodowych Mistrzostwach Okręgu, a także do rozgrywanego pierwszy raz w historii Turystycznego Pucharu Grudziądza.

zAPRASZAMY SERDECZNIE !

Scroll to Top